SAP Sertifikasyonu Nedir?

SAP Sertifikasyonu Nedir?

Elbette SAP ile pratik deneyime ihtiyacınız var. Bununla birlikte, SAP sertifikalı olmak piyasada geçerli, güvenilir ve değerli bir kimlik olarak kabul edilir.

SAP sertifikaları çeşitli çözüm alanlarında mevcuttur. Sertifika seçimi gerçekten iş rolünüze, iş deneyiminize, ilgi alanlarınıza ve gelecekteki kariyer hedeflerinize bağlı olacaktır. SAP’nin sunduğu mevcut tüm sertifika sınavlarının listesi için bize ulaşabilirsiniz.

SAP Global Sertifikasyonlarının üç farklı türü vardır:

Ortak sertifika: Çoğu kişi bu seviyede başlar. Bu sertifika, adayın belirli bir SAP çözümü hakkında temel bilgiye ve genel bir anlayışa sahip olduğunu doğrular. Bu sertifikalar “C_” ile başlar. Örneğin; C_ACTIVATE12 – SAP Certified Associate – SAP Activate Project Manager

Uzman sertifikası: Bu sertifika seviyesi, belirli bir role veya entegrasyon bileşenine odaklanır.
Bu sertifikalar “E_” ile başlar. Örneğin; E_HANAAW_14 – SAP Certified Development Specialist – ABAP for SAP HANA 2.0

Profesyonel sertifika: Bu ileri düzey bir sertifikadır. Birkaç yıllık pratik iş başı proje deneyimi ve SAP çözümlerinin daha ayrıntılı bir şekilde anlaşılmasını gerektirir. Bu sertifikalar “P_” ile başlar. Örneğin; P_TSEC10_75 SAP Certified Technology Professional – System Security Architect

Çoğu SAP uzmanı, Associate düzeyinde sertifikalarla sertifika alır.
SAP Global Sertifikalarınızı güncel tutmak için, bir Associate sınavını yalnızca bir kez geçmeniz gerekir, ancak belirli bir SAP çözümündeki Global Sertifikasyonunuzu sürdürmek için, daha yeni olduğunda “stay-current assessments”leri geçmeniz gerekebilir.

Sertifikalar normalde en son iki çözüm sürümü için geçerlidir.

Profesyonelleri SAP sınavları aracılığıyla sertifikalandırmak için test prosedürünün zorlu olduğunu unutmayın. Sınavlardaki sorular sadece bilginizi değil, aynı zamanda eğitimde edindiğiniz bilgileri uygulama yeteneğinizi de test edecektir. Sertifikasyon testi sırasında herhangi bir referans materyali (çevrimdışı veya çevrimiçi) kullanmanıza izin verilmez.

Kurumsal SAP sertifikasyon ihtiyaçlarınız hakkında detaylı bilgi için SAP Certification HUB sayfasına göz atın.

Abone Olun
Kategoriler
icon-single-line
icon-double-line
Paylaş
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Sorunuz mu var? SAP eğitimleriyle ilgili tüm sorularınız için hemen iletişime geçebilirsiniz!

icon-single-line-pink
contact-us-double-line
Created by icon 54from the Noun Project

Teşekkürler

Kısa süre içinde bir e-posta alacaksınız.

Eğer mail almazsanız edu@solviads.com adresinden bize ulaşın.