SAP Öğrenme Yolculuğuna Çıkmaya Hazır mısınız?

SAP Öğrenme Yolculuğuna Çıkmaya Hazır mısınız?

SAP öğrenmek için kullanabileceğiniz tonlarca öğrenme kaynağı var ancak odaklanmanız gereken temel kaynaklar hangileri? Nereden başlayacağınızı bilmek zor olsa da SAP Learning Journey (Öğrenme Yolculukları) yolunuzu bulmanıza yardımcı olacak!

Öğrenme Yolculuğu nedir?

Öğrenme Yolculuğu, bir öğrencinin yüksek öncelikli bir SAP yeniliği ile tam olarak yetkin hale gelme yolunu anlamasına ve bu yolda gezinmesine yardımcı olan yapılandırılmış görsel bir kılavuzdur.

Bu kılavuz öğrencilerin öğrenme hedefleriyle ilgili içeriğin eksiksiz ve anlamlı bir resmini elde etmelerine yardımcı olmanın yanı sıra, zaman içinde bir Öğrenme Yolculuğu tamamlama deneyimini yönetmelerine de yardımcı olur.

Öğrenme Yolculuğu öğrencilere ne getiriyor?

  • Öğrencilerin bir Çözüm / Ürün / Konu hakkında tam olarak yetkin hale gelmeleri için ne yapmaları gerektiğini (veya yapabileceklerini) anlamalarına yardımcı oluyor.
  • Hangi seçeneklerin/alternatiflerin kendilerine uygun olduğunu net bir şekilde sunarak öğrencilere rehberlik ediyor.
  • Öğrenim yolculuklarından geçerken, ilerlemelerini yönetmelerine ve odaklanmalarına yardımcı oluyor (örneğin, yolculuktan sonra bir öğrenme hedefini yeniden başlatma, yeni bir hedefe geçiş, vb.).

Öğrenme Yolculukları 4 öğrenme senaryosunda yapılandırılmıştır. Şimdi bunlara göz atalım:

Genel bir bakışla başlayın: Bu senaryo, bir konu veya çözümle yeni başlayanlar için tasarlanmıştır. Öğrenme Yolculuğunun konusuna (örneğin, S/4HANA’yı uygulama), genel bir bakış sunması, öğrencilerin genel olarak konuyu anlamasını sağlar.

Tamamen yetkin olun: Bu senaryo, Öğrenme Yolculuğunun ana senaryosudur ve öğrencilerin konu hakkında derinlemesine bilgi edinmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu bölümün doğrudan sonucu, resmi bir SAP Sertifikası olmalıdır.

Güncel kalın: Bu senaryo, öğrencilerin güncel kalabilmelerini ve konu hakkındaki bilgi düzeylerini korumalarını sağlamak için oluşturulmuştur. Bu senaryo delta içeriği içerir ve mevcut olduğunda Certificate or Assessment to Stay Up to Date ile sonuçlanmalıdır.

Becerilerinizi genişletin: Bu senaryo, öğrencilerin becerilerini genişletmelerine ve güçlendirmelerine ve bir sonraki sertifika düzeyine doğru ilerlemelerine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış Öğrenme Yolculuğunun son senaryosudur. Bu senaryo uygulandığında, Profesyonel veya Uzman Sertifikasyonuna götürmelidir.

Kaç tane Öğrenme Yolculuğu var?

SAP çözümü ve inovasyon konularını kapsayan 140’ın üzerinde Öğrenme Yolculuğu vardır.

Öğrenme Yolculuklarını nerede bulabilirsiniz?

Learning Journey’e iki türlü erişim var:

  • SAP Help Portal üzerinden erişim
  • SAP Learning Hub üzerinden erişim

Öğrenme Yolculukları SAP Help Portal ‘da herkese açıktır. Ayrıca SAP Learning Hub aboneleri, Learning Journeys sekmesine giderek SAP Learning Hub içindeki Learning Journeys genel bakış sayfasına doğrudan erişebilir.

SAP Learning Hub aboneleri, Öğrenme Yolculukları içinden Öğrenme Yolculukları senaryolarına dayalı eğitim programlarına bile kaydolabilir. Bir öğrenim programına kaydolurken, öğrenciler Öğrenme Yolculuğu senaryosunu tamamlamaya yönelik ilerlemelerini hemen izlemeye başlayabilirler.

Kurumunuzun SAP Öğrenme yolculuğunda destek için hemen bir SAP eğitim uzmanımızla bir araya gelin: SAP Learning Hub

Abone Olun
Kategoriler
icon-single-line
icon-double-line
Paylaş
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Sorunuz mu var? SAP eğitimleriyle ilgili tüm sorularınız için hemen iletişime geçebilirsiniz!

icon-single-line-pink
contact-us-double-line
Created by icon 54from the Noun Project

Teşekkürler

Kısa süre içinde bir e-posta alacaksınız.

Eğer mail almazsanız edu@solviads.com adresinden bize ulaşın.